Noc s Andersenem 27.3.2015

Galerie

V pátek 27. března se uskutečnila v naší knihovně již osmá Noc s Andersenem,

která se těší stále velké oblibě našich školáků. I když je určena dětem mladšího školního věku, účastní se jí i děti z mateřské školy a děti druhého stupně základní školy, které svým mladším spolužákům pomáhají, radí a podílí se na přípravě her a soutěží. Spolu s předškolními dětmi, které ponocovaly ve školce a část programu strávili také v knihovně se Noci s Andersenem zúčastnilo téměř 50 dětí.

Přemýšlíte, kam jsme se všichni vešli? Nuže nocovali jsme v knihovně mezi regály, v malém sálku v přízemí a letos poprvé i ve velkém sále v poschodí. Připravený program trval do jedenácté hodiny večerní a i potom někteří nezmaři ne a ne usnout. Někteří nezamhouřili oči celou noc, tak doháněli spánkový deficit v sobotu a v neděli.

Během pozdního odpoledne jsme luštili křížovky, poznávali jsme knížky a knihovnu z mnoha pohledů. Zjistit autora knihy nebo ilustrátora, zařadit  nebo najít knihu podle abecedy jsou úkoly, které ke knihovně patří. Ale odhadnout, kolik má kniha stran nebo seřadit knihy podle hmotnosti byly úkoly sice netradiční, o to více zábavné.

Ve večerní části programu jsme si četli v komiksové knize Na hradě Bradě.

Z knihy pak pro nás vyplynuly další  doplňovačky, křížovky a zábavné úkoly.

Závěr večera jsme si zpestřili stezkou odvahy a diskotékou. Prožili jsme společně s dětmi zábavné, veselé chvíle v knihovně s kamarády a knihami. Za zdařilý průběh akce  děkujeme všem, všem, všem, dětem, dospělým i úřadům bez kterých by tato akce nemohla zdárně proběhnout. Děkuji Jana Podrazká

 [nggallery id=1]