Tipy na výlet

« Zpět

Vítáme vás v naší malebné obci Josefův Důl a jsme rádi, že jste se rozhodli ji více poznat. Aby se vám lépe putovalo, použijte přiloženou mapku. Nejenom naše obec Josefův Důl, ale celé Jizerské hory, jsou místem s krásnými zákoutími. Charaker Jizerských hor připomíná severskou přírodu s několika přírodními rezervacemi a přírodními památkami.

Leuteltova stezka – mapa stezky

NS G. Leutelta

Skalní vyhlídka Četovy kameny

Za tajemstvím kováře Brechsmieda

Přes Vodopády Jédlové na Protrženou přehradu do Desné

Okolo Josefdolské přehrady necelých 17km, výlet vhodný i s kočárkem.

Rozhledny Slovanka a Bramberk

Albrechtické rozhledny

Přes Bukovou na Finkstein

Stezka Svobody

Přes Černostudniční hřeben

Rozhledna Štěpánka, Maják Járy Cimrmana a lesopark na Slunečné

  • Pár tipů kam na výlet když je nepříznivé počasí, zde.

Jan Pesničák – Broušení skla

GLASS PESNIČÁK – Crystal Valley/Křišťálové údolí
Josefův Důl 144, 46844
Web: www.glass-pesnicak.cz
Tel:+420 723 436 900
E-mail: info@glass-pesnicak.cz

Otevírací doba
Pondělí – Pátek 9:00 – 16:00 hodin
Nutné objednat se telefonicky předem.

Počátek firmy je datován do roku 1995, kdy firmu „Sklářská dílna Josefův Důl“ založil bratr Jaroslav. Postupem času se do firmy připojili naši rodiče a následně i Jan Pesničák. Takto působili spoustu let, až do roku 2014 kdy se bratr Jaroslav rozhodl firmu opustit. V roce 2015 založil Jan Pesničák svoji vlastní pod názvem Glass Pesničák s.r.o.

„Těším se na všechny lidi, kteří přijdou se zájmem o broušené sklo, které má v Jizerských horách dlouhou tradici. Rád uvítám ty, kteří mají zájem si něco koupit, tak i ty, kteří přijdou pouze se zájmem podívat se a zjistit co to vlastně broušené sklo je.“

Návštěvníci mohou vidět tradiční broušení skla a hlavně broušené parfémové flakony, které se vyráběly koncem 19. a začátkem 20. století. Vše původními metodami jako před lety. Dům, ve kterém firma působí, byl před lety postaven také jako brusírna skla a působil zde Franz Josef Vater. Ve sklepních prostorách je stále původní transmise s litinovými koly pro rozvod plochých kožených řemenů sloužících k pohonu brusů o patro výše.