Od 1.9.2023 Změna odbavování jízdenek IDOL

k 1.9. dochází v oblasti elektronického odbavování cestujících ve veřejné dopravě v Libereckém kraji k zásadní změně – největší za dobu existence integrovaného dopravního systému IDOL.
Stávající Opuscard bude v oblasti časových kuponů nahrazena novou Opuscard+ a dalšími identifikátory, které mohou cestující jako „nosiče“ časových jízdenek využít.
Již k 1.6. jsme spustili E-shop, na kterém je možné požádat o vydání karty Opuscard+ a nově i zakoupit časové kupony platné právě od 1.9. Pokud obyvatelé využijí tuto možnost a zařídí si vše z pohodlí domova, zapojí se do nového systému bez jakýchkoliv problémů.
– Stávající Opuscard bude od 1.9. možné využít jen jako elektronickou peněženku.
– Poslední možnost nahrát kupón na stávající Opuscard bude 31.8. (Platný kupón lze využít do konce jeho platnosti a není nutné jej přehrát na jinou kartu.)
– Cestující, kteří chtějí časové a síťové jízdenky využít od 1.9. si musí zařídit novou kartu Opuscard+, nebo přejít na jiný způsob (bankovní karta, mobilní aplikace, In-karta, Lítačka PID).
– O novou kartu lze zažádat v e-shopu. Zaslána může být domů.
– Od 1.9. nebude možné nahrát kupón ve vozidle. Kupón lze snadno pořídit v e-shopu, mobilní aplikaci nebo v síti kontaktních míst IDOL. Více informací zde, UA.
Kompletní informace naleznete taky na webu www.iidol.cz/idolplus.